V nakladatelství FaVU vyšla kniha Pavla Ryšky České spotřební pohádky
Kniha je průvodcem stoletou historií lidových i umělých pohádek ve službách spotřebního průmyslu. Její autor Pavel Ryška, který působí v Kabinetu audiovizuálních technologií na Fakultě výtvarných umění VUT (FaVU), ji představil v prosinci 2024 na pražském knižním veletrhu Knihex 14½.

Pavel Ryška, který se věnuje také tvorbě digitálních obrazů a animaci, se v Českých spotřebních pohádkách ohlíží za obdobím, kdy ještě reklamnímu a spotřebnímu průmyslu nedominovaly elektronické technologie.

Publikace je k dispozici v běžné distribuční síti. Pro studenty a studentky FaVU je kniha k dostání za zvýhodněnou cenu 400 Kč v knihovně FaVU.
Pavel Ryška knihu představil v doprovodném programu knižního veletrhu Knihex 14½
Pro přehrávání videa je nutné povolit cookies typu Marketing. Změnu nastavení provedete zde. Video můžete otevřít v novém panelu.
Zdroj: Fakulta výtvarných umění VUT
Publikováno: 24.01.2025 15:04
Zkrácený odkaz: https://www.vut.cz/old/f19528/d278686
Kontakt
Antonínská 548/1, Brno 601 90
telefon: viz nejčastější čísla
e-mail: vut@vutbr.cz
www.vutbr.cz
www.vut.cz
Virtuální prohlídka
IČ 00216305
DIČ CZ00216305