Účastníci kurzu získají základní znalosti v oblasti občanského práva hmotného i procesního, osvojí si právní terminologii týkající se závazků (vznik, změna, zajištění a utvrzení). Budou seznámeni se základními principy uzavírání smluvních vztahů, s promlčecí lhůtou, se způsoby soudního vymáhání pohledávky včetně následného vykonávacího řízení. Získají základní přehled o formách úpadku a způsobech jeho řešení v rámci insolvenčního řízení.

V oblasti pracovněprávních vztahů získají absolventi vědomosti o podstatných náležitostech pracovní smlouvy a informacích, které je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnancům, o právech a povinnostech zaměstnance a zaměstnavatele a o způsobech změny a skončení pracovního poměru. Budou schopni posoudit výhody a nevýhody dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr.

 
Právní minimum soukromého práva

Cílem kurzu je posílení právního vědomí absolventů v oblasti soukromého práva s důrazem na zajištění a vymáhání pohledávek a pracovněprávní problematiku. Stěžejní právní instituty budou objasněny na příkladech z praxe. Absolventi by měli být schopni vyhledat příslušnou právní úpravu a zhodnotit určitou situaci z hlediska právní normy. Studenti získají schopnost aplikovat zákonná ustanovení v praxi, např. posoudit obsah smlouvy, zhodnotit následky právních jednání, včas uplatnit svá práva u soudu.

Nejsou vyžadovány žádné vstupní znalosti.

Kurz není zakončen zkouškou.  Evidována je pouze účast na kuzu.