• Výzkumná centra

• Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Atletům z VUT se dařilo na MČR, nyní je čeká mistrovství akademické

Doktorandka FEKT Lucie Maršánová na MČR v atletice | Autor: ČAS - foto Jan Kucharčík
V úterý 25. srpna 2020 startuje na stadionu CESA pod Palackého vrchem Akademické mistrovství ČR v atletice. Brněnskou techniku zde bude reprezentovat řada studentů, z nichž některým se dařilo i na srpnovém Mistrovství ČR mužů a žen v atletice 2020, které se konalo v Plzni. Marcela Pírková (FSI) získala zlato v běhu na 100 metrů a také ve štafetě 4x100 metrů (za USK Praha). V samotném finále běžecké stovky rozhodla nakonec jediná setina; pro svůj premiérový titul na stovce si Marcela Pírková dosprintovala v čase 11.61. Bronz si pak odnesla z kategorie běh na 200 metrů, ve které byla loni mistryní. Celkem si tak z letošního MČR odnesla tato studentka strojního inženýrství tři medaile.

Její spolužák z FSI Dominik Sádlo získal druhé místo v běhu na 5 kilometrů. Dařilo se také Davidu Follerovi (rovněž FSI), který si doběhl přes překážky na dráze dlouhé 3 kilometry pro stříbro a na poloviční dráze pak stačil na 6. příčku. Zlatou medailí se ovšem může pochlubit Marek Bahník (FIT), který soutěžil ve skoku do výšky. Jako jediný se dokázal úspěšně přenést přes 214 centimetrů a získal své první mistrovské zlato v kategorii dospělých. Doktorandka Lucie Maršánová (FEKT) vystoupala na bednu, konkrétně na třetí místo, díky svému úspěchu v běhu na 5 kilometrů, které zdolala v čase 17:07.69. Tzv. pětka je nejdelší běžeckou distancí tohoto šampionátu. Všem oceněným atletům gratulujeme a budeme jim držet palce i v nadcházejícím Akademickém mistrovství ČR v atletice.

Publikováno: 24.08.2020 15:00