VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ
Antonínská 548/1, Brno 601 90
telefon: viz nejčastější čísla
e-mail: vut@vutbr.cz
www.vutbr.cz
www.vut.cz
Virtuální prohlídka
IČ 00216305
DIČ CZ00216305
- Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.
CEITEC VUT hostil česko-německou nanotechnologickou konferenci
Asi 150 účastníků, 4 vědecké panely a 2 dny přednášek a diskusí. Hosté z Česka a Německa zahájili mezinárodní konferenci se zaměřením na nanotechnologie prohlídkou laboratoří na brněnských vědeckých institutech CEITEC VUT, Ústavu přístrojové techniky a ve firmách TESCAN a Thermo Fischer Scientific. Přední odborníci se zúčastnili přednášek a diskuzí na témata jako pokročilé nanotechnologie, funkční inženýrství, digitalizace v oblasti mobility, Průmysl 4.0 či či pokročilé materiály.
Česko-německá vědecká konference na téma nanotechnologií a pokročilých materiálů se díky hlavním organizátorům, kterými bylo MŠMT a německé Federální ministerstvo pro vzdělávání a výzkum (BMBF), uskutečnila 16. a 17. května 2019 v prostorách vědeckého institutu CEITEC VUT. „Již nyní existuje řada příkladů excelentní spolupráce ve výzkumu a vývoji mezi českými a německými výzkumnými organizacemi a inovativními podniky. Úkolem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, které je koordinátorem česko-německého strategického dialogu v daných oblastech, je vytvářet pro další rozvoj této spolupráce nové příležitosti. V takto nastoleném trendu budeme proto pokračovat a vědecké konference, jakou je i tato, jsou bezesporu jedním z nástrojů, jejichž prostřednictvím lze spolupráci s našimi německými partnery více podporovat,“ uvedl v úvodu konference náměstek MŠMT pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu Pavel Doleček.
Každý ze čtyř vědeckých panelů vedl jeden zástupce z CEITEC VUT a jeho německý protějšek. „Z naší nejnovější spolupráce s Německem by se dal zmínit velmi prestižní projekt RICAIP, díky kterému vznikne centrum propojených robotických testbedů na brněnském CEITEC VUT, pražském CIIRC ČVUT a v německých institutech ZeMA a DFKI. Nebo také spolupráce naší výzkumné infrastruktury CEITEC Nano s institucemi jako je Karlsruhe Institute of Technology na výměně expertíz, způsobu řízení instituce či vědeckých projektech. Věřím, že tato konference přispěje k rozvíjení další úspěšné spolupráce a nových projektů, neboť obě strany se navzájem důkladně představily a našla se témata shodných výzkumných zájmů,“ zhodnotil konferenci ředitel CEITEC VUT Radimír Vrba.
Publikováno: 21.05.2019 14:18
Zkrácený odkaz: https://www.vut.cz/old/f19528/d186031