• Centrum sportovních aktivit VUT v Brně
  • Výzkumná centra

• Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Čtveřice z VUT mezi nejúspěšnějšími akademickými sportovci Brna

Sportovní lezec Šimon Potůček, triatlonista Tomáš Kříž, lyžařský orientační běžec a biatlonista Ondřej Vystavěl a orientační běžec Martin Roháč reprezentovali VUT v roce 2022 na akademických mistrovstvích světa. Čtveřici sportovců tyto úspěchy nominovaly mezi nejúspěšnější brněnské akademické sportovce.

Vyhlášení top brněnských akademických sportovců se konalo na Plese sportovců, který pořádala Masarykova univerzita 23. března. Za Vysoké učení technické přišel studenty podpořit prorektor pro transfer znalostí Jan Pěnčík, který na místě pogratuloval reprezentantům VUT, kteří se akce zúčastnili. Pouze triatlonista Tomáš Kříž se musel omluvit kvůli účasti na závodech.

Šimon Potůček je studentem Fakulty stavební VUT, studijního programu Stavební inženýrství. Závodí za lezecký klub Vertikon Zlín. V roce 2022 dosáhl na 3. místo v Brně v Českém poháru a byl 36. ve slovinském Koperu ve Světovém poháru. Na Akademickém mistrovství světa v Innsbrucku obsadil 22. místo. Uvedená umístění dosáhl v disciplíně lezení na obtížnost. Závodí také v boulderingu.

Sportovní lezec Šimon Potůček na vyhlášení nejúspěšnějších brněnských akademických sportovců | Autor: Antonín Nguyen

Tomáš Kříž je absolventem studijního programu Sportovní technologie v Centru sportovních aktivit VUT (CESA). Závodí za triatlonový klub Titan Zlín. Obsadil 2. místo na Mistrovství ČR v supersprint triatlonu ve Zlíně a úspěšně reprezentoval VUT na Akademickém mistrovství světa v triatlonu v Brazílii, kde obsadil 8. místo.

Triatlonista Tomáš Kříž | Autor: Jan Prokopius

Ondřej Vystavěl je absolvent Fakulty stavební VUT, kde nyní působí na Ústavu geodézie jako asistent. Věnuje se lyžařskému orientačnímu běhu (LOB) a biatlonu. V těchto sportech závodí za sportovní kluby z Prostějova. Na Mistrovství ČR v LOB získal 7. místo ve sprintu a na Mistrovství ČR v biatlonu byl dvakrát na 8. místě. Na Akademickém mistrovství světa v LOB byl na 19. místě v závodě s hromadným startem.

Lyžařský orientační běžec a biatlonista Ondřej Vystavěl na vyhlášení nejúspěšnějších brněnských akademických sportovců | Autor: Antonín Nguyen

Martin Roháč je student Fakulty chemické VUT, studijní program Chemie pro medicínské aplikace. Závodí v orientačním běhu za kluby TJ Slovan Luhačovice a ATU Košice. Na Mistrovství ČR v orientačním běhu na krátkou trať obsadil 10. místo a na Mistrovství Slovenska bral tři první místa. Na Juniorském mistrovství světa v Portugalsku dosáhl na 33. místo.

Orientační běžec Martin Roháč na vyhlášení nejúspěšnějších brněnských akademických sportovců | Autor: Antonín Nguyen

Další akademické sportovce ocenila VUT na konci roku 2022, kdy CESA vyhlásilo sportovní úspěchy svých studentů v anketě Sportovec roku na VUT.

Všem nominovaným gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci VUT.

Publikováno: 27.03.2023