• Události
  • Sem patřím
  • Centrum sportovních aktivit VUT v Brně
  • Výzkumná centra

  • Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Finanční podporu na prototyp získá i firma spojená s CEITEC VUT

Čtyři firmy získaly finanční podporu z programu Prototypuj a ověřuj, kterým město Brno společně s inovační agenturou JIC podporuje malé a střední firmy. Finále, které proběhlo v úterý 23. června, rozhodlo o tom, že si v tomto kole firmy mezi sebou rozdělí 2,7 milionu korun. Ty jim pomohou vyrobit prototyp jejich produktu a ověřit, zda je o něj na trhu zájem. Jednou z těchto oceněných firem je i CactuX s návrhem speciálního manipulátoru pro počítačovou tomografii, za kterým stojí Tomáš Zikmund z výzkumné skupiny Charakterizace materiálů a pokročilé povlaky CEITEC VUT.

O vítězích rozhodla komise v celodenním maratonu, který se konal 23. června v prostorách inovační agentury JIC. V komisi zasedli jako zástupci firemního, tak i veřejného sektoru. „Program Prototypuj a ověřuj je sám ve fázi ověřování, ale myslím, že je to trefa do mezery na scéně podpory inovativního podnikání. S minimálními administrativními nároky mají šanci získat podporu inovativní firmy nebo i projekty ve fázi zrodu, které většina jiných forem podpory vylučuje, jelikož jsou velmi malé a mladé. Paradox, který JIC nyní řeší. Není divu, že zájem byl obrovský a musím pochválit i vysokou úroveň většiny žadatelů,“ říká jeden z porotců Michal Kostka, který působí jako CEO firmy BioVendor. Kromě něj zasedli v komisi Martin Zadražil (TESCAN), Adéla Hradilová (Moravskoslezské inovační centrum), Petr Minář (INTEMAC) a Lukáš Konečný (Y Soft Ventures). Město Brno zastupovala Lucie Mezníková z Odboru strategického rozvoje a spolupráce.

Další výzva programu Prototypuj a ověřuj je v plánu na podzim tohoto roku za stejných podmínek. Do programu se mohou hlásit nejen firmy se sídlem nebo provozovnou v Jihomoravském kraji s maximálním obratem 10 milionů korun, ale také fyzické osoby, které mají v případě udělení podpory povinnost založit v regionu společnost. Úspěšný žadatel získá od města 70 procent celkových nákladů projektu, zbývajících 30 procent si příjemce hradí sám. „Na podporu firem ve druhém kole je vyčleněno zbývajících 2,4 milionu korun. Kromě finanční podpory budou mít úspěšné firmy k dispozici i naše konzultanty. Pomůžou jim lépe uchopit byznysovou stránku projektu,“ popsala podmínky manažerka programu Zuzana Hadašová z Jihomoravského inovačního centra.

Publikováno: 29.06.2020 12:28

Zkrácený odkaz: https://www.vut.cz/old/f19528/d200527

Kontakt
VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ

Antonínská 548/1, Brno 601 90
telefon: viz nejčastější čísla
e-mail: vut@vutbr.cz
www.vutbr.cz
www.vut.cz

Virtuální prohlídka

IČ 00216305
DIČ CZ00216305

datová schránka: yb9j9by 
BUT at Facebooku BUT at Twitter BUT at Youtube

Videoarchiv
Nejsem idol