• Výzkumná centra

• Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Hokejový souboj univerzit zaznamenal návštěvnický rekord

7700 diváků zaplnilo Winning Group Arenu | Autor: Jan Prokopius

Hokejový souboj univerzit přilákal v úterý 4. října 2022 do brněnské Winning Group Areny rekordních 7700 diváků. Ti přišli podpořit týmy dvou největších brněnských univerzit – VUT a MUNI. Lépe se vedlo hráčům týmu HC MUNI, kteří si po výhře 5:2 odnesli putovní pohár pro vítěze. Fanoušci svou podporu vyjadřovali tak hlasitě, že při pokusu o překonání březnového rekordu pro nejhlučnější zápas zdolali hranici 120 decibelů.

První i druhá třetina přinesla do branky VUT celkem 4 góly a na branku na opačné straně ledové plochy si diváci museli počkat až do třetí třetiny. V té si první gól na své konto připsal Martin Lašák, druhý patřil kapitánu kavalírů Vojtovi Pernickému. Jako poslední v zápase skóroval tým HC MUNI na konečných 5:2.

Znovuobnovené derby je tak vyrovnané 1:1. Březnové utkání, ve kterém zvítězili hráči VUT Cavaliers Brno, bylo sportovně-byznysovou konferencí Sport Alive zvoleno jako to s nejlepším fanouškovským zážitkem.

Děkujeme všem fanouškům i hokejistům za skvělou atmosféru.