VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ
Antonínská 548/1, Brno 601 90
telefon: viz nejčastější čísla
e-mail: vut@vutbr.cz
www.vutbr.cz
www.vut.cz
Virtuální prohlídka
IČ 00216305
DIČ CZ00216305
- Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.
Jedenáct doktorandů z VUT uspělo v Brno Ph.D. Talent
Rekordní počet jedenácti doktorandů z brněnské techniky uspěl v soutěži pořádané JCMM s názvem Brno Ph.D. Talent. Mladí výzkumníci tak od města Brna získají finanční podporu na svou práci. Níže přinášíme seznam úspěšných doktorandů, přičemž podrobnosti o jednotlivých osobnostech přineseme v nadcházejících dnech. Celkem odborná porota vybrala 25 mladých talentů, jejichž výzkum má velký potenciál a město je proto podpoří. Stipendium budou ke svému studiu pobírat po dobu tří let, aby se odborníci mohli plně věnovat svému bádání.
- Jan Brodský (CEITEC VUT)
- Jan Dubský (CEITEC VUT) se pod vedením Petra Neugebauera snaží zlepšit citlivost nukleární magnetické resonance, která se používá jako analytický nástroj v biologii a medicíně. Díky novému systému by mohli výzkumníci studovat vzorky různých druhů a výsledky vidět téměř v reálném čase.
- Stevan Gavranović (Fakulta chemická)
- Dominik Harmim (Fakulta informačních technologií)
- Anna Hrubanová (Fakulta strojního inženýrství) zaměřuje svůj výzkum na biomechanické problémy počítačového modelování aterosklerotických karotických tepen s hodnocením rizika ruptury léze. Pracuje na něm s vedoucím Jiřím Buršou na Ústavu mechaniky těles, mechatroniky a biomechaniky.
- Lucia Ivanová (Fakulta chemická) zpracovává téma syntézy a aplikace přírodou inspirovaných materiálů pro fotokatalytické procesy pod vedením Jozefa Krajčoviče. Věnuje se například studiu umělé fotosyntézy, která má širší využití než jaké známe od rostlin v přírodě. Za použití molekul s fotosenzitickými vlastnostmi jsou vědci schopni fotokatalytickým dějem uskladňovat energii do chemických vazeb, a tak vyrábět například solární paliva. O jejím výzkumu se můžete dočíst na našem zpravodajském webu zVUT.
- Peter Kepič (CEITEC VUT)
- Richard Ředina (Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií) se na Ústavu biomedicínského inženýrství, kde je jeho vedoucí Marina Ronzhina, snaží najít nový přístup k detekci nejčastější srdeční arytmie pomocí nejnovějších metod hluboké učení. Řešení přispěje k včasné a přesné diagnostice, a tím i ke zlepšení léčby pacientů a snížení finanční a personální náročnosti zdravotní péče.
- Monika Středulová (Fakulta stavební)
- Michaela Vojníková (CEITEC VUT)
- Peng Xia (CEITEC VUT)
Publikováno: 21.12.2021
Zkrácený odkaz: https://www.vut.cz/old/f19528/d219892