• Centrum sportovních aktivit VUT v Brně
  • Výzkumná centra

• Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Nejrychlejší Běh na 53 trval jen 11 vteřin

Po dvouleté pauze způsobené pandemií covid-19 se konečně vrátila sportovně-recesistická soutěž Běh na 53. Tato legendární akce je malou sportovní oslavou všech, kteří kdy v Technologickém parku museli běžet na autobusovou linku 53. Ta totiž nejezdí zase tak často, proto studenti i učitelé neváhají na blížící se spoj běžet. Závod se uskutečnil ve středu 27. dubna 2022 během celého dne přímo před budovou Technická 12. VIP štafety, kde závodilo například vedení FEKT, pak odstartovaly v 13:30. Akci uspořádala organizace Studenti pro studenty a přestože už se neběhá až na autobusovou zastávku, ale jen na chodníku před fakultou, k vidění byl opět zapůjčený autobus od DPMB.

Nejlepší mužský letošní čas byl 11,13 sekundy a patřil Martinu Pivničkovi z FEKT, nicméně letos byla mírně kratší trať, tudíž se výsledky nemohou porovnávat s předchozími ročníky. Nejrychlejší žena, Adéla Chýlková z FSI, běžela 13,79 sekundy a nejrychlejší štafeta s označením M&Ms 24,23 sekundy, nicméně letos se oproti závodům před covidem běžela studentská štafeta jen ve dvojici. Štafety jsou při Běhu na 53 zajímavé tím, že se místo kolíku předává vybavení do školy, například batoh s učebnicemi nebo tašku na notebook. Ve VIP štafetách, které už se běžely po třech, se letos potkalo vedení FEKT, zástupci CEITEC VUT, tým Ústavu mikroelektroniky FEKT či štafeta krále Majálesu za VUT.

Závody zachytil Jan Prokopius, celé fotoalbum můžete najít na Facebooku VUT.

Publikováno: 27.04.2022 16:00