• Sem patřím
  • Centrum sportovních aktivit VUT v Brně
  • Výzkumná centra

• Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Největší studentská akce v roce 2010, výsledek 12:8 pro VUT v Brně (3:4, 5:3, 4:1)

Velké nadšení, obrovské nasazení a nadlidské výkony hokejistů, billboardy s hesly „i Masaryk fandí VUT“, a stovky či tisíce vlaječek, šál a triček s tímto sloganem, pořádné decibely fanoušků ztvárněné do pokřiků „VUT vyhraje“….to jsou zlomky atmosféry, která zavládla ve středu 8. prosince v hale Rondo. V exhibičním hokejovém klání se tam utkaly reprezentační studentské týmy z VUT v Brně a Masarykovy univerzity.

Zápas sledovalo na 4 tisíce diváků, vesměs fanoušků, kteří přišli podpořit studentské týmy z obou univerzit. Ve zpočátku vyrovnaném skandování v obou táborech postupně v poslední třetině převážily slogany na podporu VUT, jdoucí až do zdrobnělého Véútéčka, to vše doplněno mexickými vlnami diváků.

Hokejisté obou univerzit předvedli nejen skvělý, ostrý a rychlý hokej, ale i vynikající show, při které došlo i na pěstní souboj všech nasazených hráčů, za bezmocného přihlížení rozhodčích. Finále této plánované „přestřelky“ končilo po pár minutách přetahováním o dres soupeře.

Hokejový zápas týmů z VUT a MU byl dramatický od začátku do konce. První gól (VUT) padl hned na začátku první třetiny, kdy si VUT udržovalo dlouho převahu, na jejím konci však už bylo skóre 4:3 pro MU. Ve druhé třetině se zpočátku vedl poměrně vyrovnaný boj, v závěru 2. třetiny však VUT vyhrávalo 8:7. V poslední třetině převážily opět akce týmu VUT a v závěrečných minutách za neuvěřitelného jásotu fanoušků hokejisté z VUT dopravili puk do branky MU ještě čtyřikrát. Výsledné skóre 12:8 způsobilo obrovské projevy radosti jak fanoušků tak hokejistů, kteří pokračovali v exhibiční show skoky po ledě, aby vyjádřili své díky divákům za jejich podporu.

Po loňské premiéře hokejového zápasu týmů obou univerzit je už nyní jasné, že v Brně byla založena nová sportovní univerzitní tradice.

Publikováno: 09.12.2010 14:13