• Centrum sportovních aktivit VUT v Brně
  • Výzkumná centra

• Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Sportovcům z VUT se opět dařilo. Zabodovali v několika soutěžích

Studenti na Vysokém učení technickém v Brně mají celou řadu možností sportovního vyžití a rozvoje. A ve sportu jsou velmi dobří. Během (nejen) jarní sezóny zabodovali v hned několika soutěžích.

V Antverpách se sportovcům z VUT velmi dařilo. | Autor: Václav Kundera, Olga Taušová

Rovnou několik úspěchů oslavili sportovci na turnaji v belgických Antverpách, ve kterých se v dubnu uskutečnil studentský mezinárodní turnaj. Při účasti celkem 5 týmů z VUT byla tato výprava jedna z nejpočetnějších. Nejlépe si vedl tým volejbalistů, kteří si domů přivezli zlaté medaile. Jen krůček pod vrcholem zůstaly volejbalistky a basketbalový tým mužů, oba týmy skončily na krásném druhém místě. Třetí místo potom obsadily ženy v basketbalu a futsalový tým.

Absolventka Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT, studentka prvního ročníku navazujícího inženýrského studia na Fakultě podnikatelské a loňská vicemistryně světa, Veronika Kamenská, opět dosáhla výborných výsledků v para-karate. Tentokrát na Mistrovství Evropy seniorů 2024 v Zadaru v kategorii blind/visually impaired female K10 vybojovala skvělé třetí místo.

Veronika Kamenská na Mistrovství Evropy seniorů 2024 v Zadaru v kategorii blind/visually impaired female K10 vybojovala třetí místo. | Autor: České karate

Velmi úspěšnou sezónu za sebou mají také hokejisté VUT Cavaliers Brno. Splnit se jim podařilo hned několik cílů. Highlightem sezóny bylo vítězství nad MUNI před vyprodanou Winning Group Arenou, kde zápas sledovalo 7700 diváků. Historicky poprvé kavalíři postoupili také do play-off Univerzitní ligy ledního hokeje. Mimo to se zúčastnili také akcí jako je Wings for Life nebo Brněnský Majáles, kde se prezentovali široké veřejnosti. V současné době mají studenti VUT možnost podat přihlášku na Tryout a zabojovat o své místo v sestavě, více informací naleznete na www.studujahraj.cz.

Hokejový souboj univerzit v Brně. | Autor: Václav Koníček

Novinkou mezi sportovními událostmi byl šermířský turnaj. První ročník Evropského univerzitního šermířského poháru v šermu kordem mužů a žen se na Vysokém učení technickém v Brně uskutečnil u příležitosti 125. výročí založení univerzity v neděli 12. 5. 2024. Nad turnajem převzal záštitu rektor VUT Ladislav Janíček. V konkurenci téměř 30 mužů a 20 žen z osmi států Evropy si nejlépe vedli studenti FSI, Marek Patočka na 12. místě a Tomáš Strapko na 13. místě, v kategorii žen si 13. místo vybojovala Hana Kopková z FCH.

Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci a gratulujeme!

Publikováno: 16.05.2024 16:00