- Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.
StrojLAB otevřel studujícím dveře do komunity makerů
Červený filament místo klasické pásky – kreativní přístup ke strojLABu patří a v tomto duchu se neslo i slavnostní otevření zcela nových laboratoří. Ústav konstruování na Fakultě strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně (FSI VUT) při této příležitosti zahájil nový přednáškový cyklus strojTALK, který přinese rozhovory se zajímavými osobnostmi z komunity makerů. Nová pracoviště strojLABu konstruování mohou začít studenti a zaměstnanci využívat hned po registraci a absolvování školení.Prostory strojLABu konstruování byly slavnostně otevřeny v pondělí 7. října za účasti rektora VUT Ladislava Janíčka, proděkanů FSI VUT Jany Hoderové a Ivana Křupky, ředitele Ústavu konstruování Martina Hartla a hostů z řad studentských týmů i zaměstnanců.
Termíny a program školení do jednotlivých laboratoří v tuto chvíli vedoucí dílen intenzivně ladí. „Zájemci o školení se už teď mohou registrovat na webu strojLABu a my jim včas pošleme upozornění, že jsme vypsali termíny školení. Předpokládáme, že první cyklus školení uspořádáme koncem října. Zúčastnit se mohou studenti i zaměstnanci fakulty,“ upřesnil koordinátor strojLABu z Ústavu konstruování Tomáš Koutecký.
Všechny informace budou průběžně zveřejňovány na webu strojLABu a také na Instagramu nebo Facebooku.
strojTALK: Nakoukněte každý měsíc pod ruku těm nejlepším makerům
Koordinátoři strojLABu také u příležitosti slavnostního otevření poprvé představili přednáškový cyklus strojTALK. Jeho cílem je přinášet inspirativní přednášky a diskuze s výjimečnými hosty, kteří spojují digitální technologie s designem, inženýrstvím a vědou. Cyklus dá studentům možnost poznávat úspěchy, inovace a zkušenosti lidí, kteří digitálními technologiemi kreativně formují svět kolem nás.
„Napoprvé jsme k nám pozvali skvělé řečníky – Jiřího Zemánka z ČVUT, který do České republiky přinesl koncept MakerFaire. Navíc má s otevřenou dílnou na univerzitě zkušenosti z americké MIT, což je jedna z nejlepších technických univerzit na světě," vysvětlil garant projektu David Škaroupka. Obrovskou inspirací byla i přednáška studentů z brněnského týmu LASAR, který uspěl v soutěži pořádanou organizací NASA.
"Přednáškami chceme i do budoucna podporovat studenty v tom, aby věřili svým nápadům a přetvářeli je ve strojLABu ve skutečnost,“ dodal Škaroupka. Zájemcům může pomoct nejen technické zázemí, ale také studentský tým strojLAB, který tvoří semknutou komunitu a nabízí možnost zapojit se do zajímavých projektů.
Záznam přednášek najdou ti, kteří nemohou přijít osobně, na YouTube kanálu Fakulty strojního inženýrství.
Publikováno: 16.10.2024 17:07
Zkrácený odkaz: https://www.vut.cz/old/f19528/d266870
Kontakt
Antonínská 548/1, Brno 601 90
telefon: viz nejčastější čísla
e-mail: vut@vutbr.cz
www.vutbr.cz
www.vut.cz
Virtuální prohlídka
IČ 00216305
DIČ CZ00216305