• Centrum sportovních aktivit VUT v Brně
  • Výzkumná centra

• Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Studentka CESA získala stříbro na akademickém mistrovství v plážovém volejbalu

Klára Faltínová a Michaela Kulhánková (vpravo) obsadily 2. místo | Autor: archiv CESA VUT
Před prodlouženým víkendem se v Brně na Sokolském koupališti konalo Akademické mistrovství mužů a žen v plážovém volejbalu. V každé kategorii se přihlásilo 18 dvojic a mezi přihlášenými bylo hned několik hráčů a hráček z první třicítky aktuálního pořadí Českého poháru. Ve čtvrtek 24. září 2020 se turnaj za krásného počasí rozehrál a do druhého deštivého dne postoupilo už pouze 6 nejlepších párů z každé kategorie. Dešť neubral na dramatičnosti a ve finále se utkaly Daniela Resová ze Západočeské univerzity v Plzni se spoluhráčkou Miroslavou Dunárovou z Masarykovy univerzity proti Michaele Kulhánkové z pořádajícího VUT a její spoluhráčce Kláře Faltínové z VŠB-TUO. Byla to zároveň repríza finále víkendové beachvolejbalové univerzitní ligy a stejně jako o víkendu i tentokrát vyhrála dvojice Resová – Dunárová, nicméně Michaela Kulhánková, která na VUT studuje na CESA nový studijní program Sportovní technologie, dosáhla se svou spoluhráčkou z Ostravy na stříbrnou medaili.

V mužském finále nastoupil Václav Berčík, který ještě minulý týden reprezentoval ČR na Mistrovství Evropy v Turecku, se svým spoluhráčem Janem Mrkousem, oba z Univerzity Karlovy. Proti nim nastoupili bratři Lukáš a David Kittelové z Ostravské univerzity. Berčík s Mrkousem potvrdili pozici nasazených jedniček na turnaji a z Brna si odvezli titul akademických mistrů ČR pro rok 2020. Studenti brněnské techniky Martin Res a Ondřej Mokrý nakonec obsadili až 13. příčku. Akademické mistrovství bylo tečkou za venkovní sportovní sezónou.

Publikováno: 29.09.2020 09:00