• Centrum sportovních aktivit VUT v Brně
  • Výzkumná centra

• Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Studentka FAST získala bronz na Univerziádě v Rusku

Klára Kašparová z Fakulty stavební VUT vybojovala bronzovou medaili pro českou výpravu v rámci letošní zimní Univerziády, která se letos koná v ruském Krasnojarsku. Ve finále skicrossu těsně porazila ruskou závodnici a skončila na třetím místě. Celkově jde o šestou medaili pro českou výpravu v rámci České asociace univerzitního sportu. "V rozjížďkách měli už jeden fotofiniš, kde byla těsně přede mnou Ruska, takže teď se mi to vrátilo a bylo to skvělé. Jsem strašně ráda, že jsem to prolomila, že nebyly jen čtyři Rusky," uvedla pro ČT v pořadu Branky Body Vteřiny nadšená studentka.

Klára Kašparová s bronzovou medailí (vpravo) | Autor: Česká asociace univerzitního sportu

Mezi další úspěšné sportovce z VUT patří Petr Horvát z Fakulty chemické, který na Univerziádě získal 8. místo v lyžařském orientačním běhu na střední vzdálenosti, 10. místo ve smíšené štafetě, 11. místo v pursuit a 20. místo ve sprintu. Třetím sportovcem z brněnské techniky byl Ondřej Vystavěl z Fakulty stavební, jenž získal v lyžařském orientačním běhu 30. místo na střední vzdálenost, 34. místo ve sprintu a 36. místo v kategorii pursuit.

Publikováno: 12.03.2019 08:40