• Centrum sportovních aktivit VUT v Brně
  • Výzkumná centra

• Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

VUT zabodovalo ve sportovních kláních

Sportovci z brněnské techniky si dovezli několik cenných kovů ze závodění v Olomouci. Na Českých akademických hrách se VUT umístilo celkově na páté příčce, několik sportovců si ale odvezlo zlaté medaile ze svých disciplín.

Jednou z úspěšných atletek je Marcela Pírková (FSI), která porazila v běhu všechny své soupeřky jak na dvoustovce, tak i na 400 metrech. V atletice zabodoval také Marek Bahník (FIT, rozhovor v časopisu Události na straně 50), a to ve skoku vysokém, odkud si odvezl první místo.

V basketbalu zabodovali jak muži, tak i ženy z VUT. | Autor: České akademické hry 2021
Nejvyšší příčku obsadil také Petr Horvát (FCH), který si nejlépe poradil na krátké trati orientačního běhu. V kategorii sprint získal třetí místo Vít Horčička (FSI) a také Lenka Svobodová (FAST).

Všechny soupeře nechal v kategorii do 90 kg za sebou také judista Vít Škrkoň (FSI), a to včetně Šimona Skurky (FSI), který si odvezl bronzovou medaili. Třetí místo obsadil Michael Koupil (FSI), tentokrát ale v kategorii do 100 kg. Úspěchy zaznamenalo VUT i v karate, a to díky Tomáši Zaťkovi (FSI), který si odvezl druhé a dvě třetí místa z kategorií kata, kumite do 67 kg a nad 84 kg.

Zadařilo se také basketbalistům, kteří vybojovali druhé místo, a o jednu příčku níž skončily brněnské basketbalistky. Třetí místo obsadil v kuželkách Tomáš Žižlavský (FAST), Karel Neuwirth (FEKT) v lukostřelbě, ale také Květoslav Reinhard, a ten hned ve dvou kategoriích – šavle a fleret.

Brněnská technika skončila celkově na pátém místě. | Autor: České akademické hry 2021
Úspěšní byli také plavci z brněnské techniky. Radim Švarc (FP) získal druhé a třetí místo za 50 m motýlek a 100 m volný způsob, Filip Dlouhý (FSI) si odvezl dokonce tři ocenění, jednou stříbro a dvakrát bronz v disciplíně plavání s ploutvemi.

VUT v posledních dnech také samo hostilo sportovní akci - Akademické mistrovství v boulderingu. Domácí prostředí a kvalitní příprava se vyplatily. Pro první místo si dolezl Šimon Potůček (FAST) a třetí připadlo Jakubovi Skočdopole (FAST).

Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci a gratulujeme!

Publikováno: 15.09.2021 13:00