• Centrum sportovních aktivit VUT v Brně
  • Výzkumná centra

• Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Z Českých akademických her 2024 si VUT odvezlo 33 medailí

Je dobojováno. Letošní akademické hry, které se konaly v termínu od 24. do 28. června v Liberci, jsou za námi a se ziskem více než tří desítek medailí je lze považovat za opravdu úspěšné. Vysoké učení technické v Brně na ně vyslalo 90 individuálních sportovců v plavání, ploutvovém plavání, atletice, sportovním lezení, orientačním běhu, šermu, judu, beach volejbalu, stolním tenisu, badmintonu a 3 týmy do kolektivních soutěží (ve volejbalu, baseballu a frisbee). Do Liberce odcestovali studenti z celkem 6 fakult VUT (FSI, FEKT, FAST, FIT, FCH a FP) a ze všech tří vysokoškolských ústavů (CESA, ÚSI, CEITEC).

Už po páté vybojovali hráči baseballu titul Akademických mistrů. | Autor: Marek Smolný

Studenti VUT v Liberci vybojovali celkem 33 medailí. 8 zlatých, 9 stříbrných, 16 bronzových a celkem 58 bodovaných míst (1. – 6. místo v disciplíně). Tímto ziskem posunuli Vysoké učení technické celkově na skvělé 4. místo. Těsně před VUT skončili studenti z ČVUT, druhá byla Masarykova univerzita a nejvíce bodovaných míst získala Univerzita Karlova.

Ve volejbalu získali sportovci z VUT podruhé v řadě zlatou medaili. | Autor: Technická univerzita Liberec

České akademické hry jsou pravidelnou multisportovní studentskou soutěží organizovanou Českou asociací univerzitního sportu vždy ve spolupráci s vybranou univerzitou, tentokrát Technickou univerzitou v Liberci. Hry jsou zároveň množinou akademických mistrovství České republiky. Boje o titul Akademický mistr/mistyně probíhaly celkem ve 21 sportech.

Všem našim studentům, kteří se na ČAH vydali, děkujeme za výbornou reprezentaci univerzity a gratulujeme jim k jejich výsledkům.

Tituly Akademických mistrů pro rok 2024 za VUT získali:

Volejbal muži (podruhé v řadě)

Baseball muži (popáté v řadě)

Martin Míček FSI plavání (100P, 50P, 200PZ)

Radim Švarc FP plavání (50M), plavání s ploutvemi (50BIFI)

Pavel Kozák FSI šerm (fleret)

VUT si z ČAH 2024 v Liberci odvezlo zlatou medaili v plavání. | Autor: Technická univerzita Liberec

Stříbrné medaile získali:

Filip Dlouhý FEKT plavání s ploutvemi (50RP)

Radim Švarc FP plavání (100VZ)

Martin Čihák FSI plavání (100M)

Lukáš Preisler FSI atletika (400 m př.)

Soňa Kouřilová FCH atletika (800 m)

Tomáš Hrbáč FIT, Lukáš Preisler FSI, David Skřeček FIT, Michal Šmída FSI atletika (4x 400 m)

Jáchym Cink CESA sportovní lezení (lezení na obtížnost)