• Centrum sportovních aktivit VUT v Brně
  • Výzkumná centra

• Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Z Formula Student East si brněnský drak odvezl 4. místo

Celkové 4. místo vybojovala studentská formule Dragon 9 na závodech Formula East v Maďarsku. Studenty týmu TU Brno Racing čekají v této sezóně ještě dva závody – v Německu a v České republice.

Technickou přejímkou prošel vůz týmu TU Brno Racing hned na první pokus a studenti pod vedením teamleadera Františka Hlaváče se tak mohli naplno pustit do příprav na závod na maďarském okruhu Euro-ring. Na úvod soutěže absolvovali všechny statické disciplíny – úspěšně prošli například prezentací nákladů (tzv. cost prezentace), při níž porotcům ukázali jednotlivé procesy výroby vozu a jejich nacenění při masové výrobě. Následovalo představení business plánu a prezentace designu vozu, za který tým získal 5. příčku. Tým dostal v hodnocení statických disciplín souhrnné 8. místo.

Po absolvování statických disciplín přišel čas pro závodní okruh. V dynamických disciplínách získal brněnský drak 4. místo za akceleraci, 12. místo ve skid padu a 13. místo v disciplíně autocross. Při nedělním finále se týmu podařilo vyladit optimální nastavení Dragona. Piloti skvěle zvládli jízdu a vůz prošel také závěrečnou technickou přejímkou. V královské disciplíně endurance tak tým vybojoval 3. místo. V celkovém součtu všech disciplín pak TU Brno Racing obsadil 4. místo v konkurenci 25 týmů.

Studenty z týmu TU Brno Racing čeká další závod už příští týden. V závodě Formula Student Germany na Hockenheimringu, který bývá považován za neoficiální mistrovství světa této soutěže, bude bojovat 60 nejlepších týmů soutěže. Sezónu potom tradičně uzavře v polovině srpna Formula Student Czech Republic v Mostu. Fakulta strojního inženýrství pořádá spolu s Ústavem automobilního a dopravního inženýrství zájezd na tento závod, registrace je stále otevřená. Více o letošním modelu formule Dragon 9 se dozvíte v reportáži ze slavnostního odhalení formule. Aktuální dění o týmu najdete na facebookovém profilu TU Brno Racing.

Dragon 9 | Autor: TU Brno Racing

Publikováno: 31.07.2019 15:26