• Centrum sportovních aktivit VUT v Brně
  • Výzkumná centra

• Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

VUT v Brně opět po roce obhájilo hokejový titul

Dlouho očekávaný souboj hokejových týmů studentů Vysokého učení technického v Brně a Masarykovy univerzity skončil výsledkem 5:3 pro VUT, po třetinách 2:1, 1:2 a 2:0. Zápas sledovalo více než 7 tisíc diváků, kteří přišli podpořit týmy obou univerzit. V Kajot Aréně v Brně, kde se zápas v úterý 25. října 2011 odehrával, to od
samotného začátku doslova vřelo, skandování fanoušků obou univerzit se minutu
od minuty zvyšovalo a výsledné ovace vítězného týmu VUT v závěru utkání
nebraly konce.

Hokejisté obou univerzit předvedli skvělý, ostrý a rychlý hokej. Na rozdíl od dvou prvních ročníků, kdy první dvě třetiny zápasu byly exhibiční, odehrávaly se v maskách a teprve poslední třetina byla tzv. naostro v dresech univerzit, v letošním utkání šlo o tvrdý souboj hráčů od samého počátku.

Zápas byl velmi dramatický, VUT vstřelilo hned v prvních minutách první třetiny 2 branky, ale pak hráči poněkud polevili, tým Masarykovy univerzity byl často v převaze a Vysoké učení technické při mnoha nájezdech MU zachraňoval vynikající brankář. Přesto VUT první třetinu nakonec vyhrálo 2:1,

Rady trenérů VUT, které dostali hráči v kabině mezi první a druhou třetinou, padly na úrodnou půdu a hra dostala vyrovnanější, ale i dramatičtější charakter vrcholící tvrdými potyčkami hráčů. Tým VUT pak hrál několikrát v oslabení a druhou třetinu
nakonec prohrál 1:2.

V poslední třetině se studenti VUT snažili hrát bez faulů, a na jejich straně  byla postupně cítit jasná převaha, vyjádřená dalšími dvěma góly v brance týmu Masarykovy univerzity. Situaci nezvrátilo dokonce ani odvolání brankáře MU v posledních třech minutách, tým VUT v Brně  skóre 5 : 3 z první poloviny
poslední třetiny uhájil.

A jaká byla očekávání koučů obou týmů před zápasem?

"Hrají za nás dva slovenští reprezentanti do dvaceti let. Dál tam jsou kluci se zkušenostmi z první české ligy nebo juniorské extraligy," popsal nominaci, která vznikla z původně téměř šedesátičlenného kádru, kouč a student Masarykovy univerzity Jiří Tobiáš, který počítal už kvůli tomu s výhrou 5:0. Ale výsledek zápasu nakonec potvrdil slova kouče Vysokého učení technického Martina Maťašovského, který uznal, že jeho výběr je sice papírově slabší, ale jsou to hráči, kteří dokáží
za reprezentaci Vysokého učení technického v Brně  nechat na ledě všechno. "Máme v týmu kluky nanejvýš z druhé ligy, ale věřím, že to tradičně urveme bojovností," dodal Maťašovský, který tipoval výsledek hokejového klání obou univerzit 4:2 pro VUT.