Přístupnostní navigace
E-přihláška
Vyhledávání Vyhledat Zavřít
Detail předmětu
FA-USO-KAk. rok: 2024/2025
Předmět je profilovým teoretickým předmětem výuky urbanismu na fakultě. Komplexně se zabývá osídlením a urbanistickou strukturou měst a vesnic. Orientuje se jak na koncepci a zákonitosti uspořádání urbanistické struktury a rozvojové trendy, tak také na problematiku koordinace a řízení územního rozvoje.
Předmět zahrnuje tři tematické bloky: 1. sídla a osídlení, 2. dopravní a technická infrastruktura, 3. území plánování.
Předmět rozvíjí a doplňuje informace získané v předchozích urbanistických předmětech na fakultě, bezprostředně navazuje na urbanistický ateliér AT3, urbanistická studie zpracovaná v ateliéru „město a místo“ je výchozím podkladem pro regulačním plán zpracovávaný v semináři tohoto předmětu „sídla a osídlení“.
Obsah předmětu je koordinován se souběžně vyučovaným předmětem „základy geoekologie“ tak, aby student získal komplexní znalosti o osídlení a krajně.
Jazyk výuky
Počet kreditů
Garant předmětu
Zajišťuje ústav
Vstupní znalosti
předmět USN-K – stavba měst, ateliér AT3-K – město a místo
Pravidla hodnocení a ukončení předmětu
Student musí získat zápočet a složit zkoušku.Studijní aktivity studenta budou hodnoceny v rozsahu 0 až 100 bodů. Získaným bodům bude odpovídat celková klasifikace. Minimálně je třeba v předmětu získat 50 bodů.Součástí přednášky 8. a 11. týdne bude krátky písemný kontrolní test (vyučující může v souvislosti s probíranou látkou termín testu změnit, o případné změně termínu testu bude infomrovat na přednášce minimálně týden předem).
HodnocenI:
Účast na seminářích a vypracování zadaných úkolů je povinné. Zameškanou účast na seminářích nelze nahradit, v závažných odůvodněných případech ji lze omluvit.
Zkouška se uskuteční formou e-learningového testu. Druhý/poslední opravný termín zkoušky proběhne ústně.
Učební cíle
CíleSeznámit studenty s principy a rozvojovými trendy uspořádání osídlení a urbanistické struktury měst a vesnic, s dopravní a technickou infrastrukturou, vodním a odpadovým hospodářstvím a nástroji územního plánování.
Základní literatura
Doporučená literatura
Zařazení předmětu ve studijních plánech
Přednáška
Vyučující / Lektor
Seminář