Přístupnostní navigace
E-přihláška
Vyhledávání Vyhledat Zavřít
Detail předmětu
FSI-8D9BAk. rok: 2024/2025
Garant:
Odpovědným útvarem za kvalitu výuku předmětu 2.2.6 Fertigungsprozessgestaltung (Arbeitsvorbereitung) je Professur Werkzeugmaschinenkonstruktion und Umformtechnik, kterou vede Univ.-Prof. Dr. Martin Dix.
Osobou odpovědnou za provádění dohody o spolupráci mezi TUC a VUT na česko-německém studijním programu s dvojitým diplomem v Navazujícím magisterském studijním oboru ze dne 08.02.2021 je Univ.-Prof. Dr.-Ing. Maik Berger, Studiendekan Prüfungsausschussvorsitzender masterstudiengang Maschinenbau Technische Universität Chemnitz.
Inhalte:
Es wird die Methodik der technischen Fertigungsvorbereitung gelehrt. Kern ist das methodisch richtige Vorausdenken der Fertigung und Montage ei-nes Produktes. Die Studenten erhalten einen Überblick über die Begriffswelt, die Hilfsmittel, die notwendigen Fertigungsunterlagen, die informationellen und technischen Zusammenhänge der technologischen Planung. Dabei wird auf grundlegende Methoden und Möglichkeiten der Rechnerunterstützung einge-gangen. In den Übungen wird der Vorlesungsstoff praxisbezogen in Form einer Fallstudie vertieft, deren Ergebnis die wichtigsten Fertigungsunterlagen für ein konkretes Werkstück sind.
Jazyk výuky
Počet kreditů
Garant předmětu
Zajišťuje ústav
Vstupní znalosti
keine
Pravidla hodnocení a ukončení předmětu
Garant:Odpovědným útvarem za kvalitu výuku předmětu 2.2.6 Fertigungsprozessgestaltung (Arbeitsvorbereitung) je Professur Werkzeugmaschinenkonstruktion und Umformtechnik, kterou vede Univ.-Prof. Dr. Martin Dix.Osobou odpovědnou za provádění dohody o spolupráci mezi TUC a VUT na česko-německém studijním programu s dvojitým diplomem v Navazujícím magisterském studijním oboru ze dne 08.02.2021 je Univ.-Prof. Dr.-Ing. Maik Berger, Studiendekan Prüfungsausschussvorsitzender masterstudiengang Maschinenbau Technische Universität Chemnitz.
Předpoklady pro udělení kreditů:Úspěšné složení zkoušky z modulu je podmínkou pro udělení kreditních bodů.Zkouška:Zkouška z modulu má následující půběh:120-minutová písemná zkouška z návrhu výrobního procesu (příprava práce) (číslo zkoušky: 31602).Kredity a známky:Za modul se získávají 4 kredity.Hodnocení výkonu u zkoušky a tvorba známky z modulu jsou upraveny v § 10 zkušebního řádu TU Chemnitz.
Voraussetzungen für die Vergabe von Leistungspunkten:
Die erfolgreiche Ablegung der Modulprüfung ist Voraussetzung für die Vergabe von Leistungspunkten.
Studienordnung und Prüfungsordnung 2020
Učební cíle
Qualifikationsziele:
Nach erfolgreichem Abschluss des Moduls sind die Studen-ten in der Lage:
Základní literatura
Doporučená literatura
Zařazení předmětu ve studijních plánech
Přednáška
Vyučující / Lektor
Osnova
Cvičení