Detail předmětu

Angličtina pro pokročilé 1

FAST-VYA010Ak. rok: 2024/2025

Gramatika: tvoření nepřímých otázek, používání pomocných sloves, srovnávací fráze, předpřítomný čas (prostý a průběhový), pořadí přídavných jmen, shrnutí minulých časů.
Slovní zásoba: osobní otázky, zdraví, nemoc a léčba, oblečení a móda, cestování, počasí, pocity, přídavná jména, moje studium, univerzita/fakulta, e-mailová komunikace s profesory
čtení: studium stavebního inženýrství či architektury v zahraničí
Psaní: srovnání studia v ČR a v zahraničí

Jazyk výuky

čeština

Počet kreditů

Garant předmětu

Zajišťuje ústav

Ústav společenských věd (SPV)

Nabízen zahraničním studentům

Všech fakult

Vstupní znalosti

Znalosti na úrovni intermediate, B1 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky.

Pravidla hodnocení a ukončení předmětu

Vymezení kontrolované výuky a způsob jejího provádění stanoví každoročně aktualizovaná vyhláška garanta předmětu.

Učební cíle

Studenti si rozšíří jazykové dovednosti, slovní zásobu a gramatiku.
Tento kurz navazuje na úroveň PET Cambridgských zkoušek nebo na úroveň B1 CEF.
Výstupní úroveň podle CEFR je B1+.
Student zvládne hovořit o následujících tématech: popis osobnosti, nemoc a léčba, oblečení a móda, cestování letadlem. Umí také používat následující gramatiku na úrovni pokročilý: tvoření nepřímých otázek, používání pomocných sloves, srovnávací fráze, předpřítomný čas (prostý a průběhový), pořadí přídavných jmen, minulé časy.

Základní literatura

LATHAM-KOENIG, Christina a Clive OXENDEN. English file: upper-intermediate. 3rd ed. Oxford: Oxford University Press, [2014]. ISBN 978-0-19-455864-8. (EN)

Zařazení předmětu ve studijních plánech

  • Program BPC-VP bakalářský 1 ročník, zimní semestr, volitelný

Typ (způsob) výuky

 

Cvičení

26 hod., povinná

Vyučující / Lektor

Osnova

1. týden: Představovaní se; tvoření nepřímých zdvořilých otázek 2. týden: Moje univerzita a fakulta, můj studijní program; povídání o semestru, rozvrhu a zkouškovém období; orientace na kampusu 3. týden: Nehody a nemoci, první pomoc; čas předpřítomný prostý pro vyjádření novinek, zkušeností a úspěchů 4. týden: Slovní zásoba oblečení a související idiomy; čas předpřítomný prostý a průběhový 5. týden: Subkultury mládeže a oblečení; slovosled přídavných jmen 6. týden: Cestování letadlem; adjektiva jako podstatná jména v kontextu ustálených představ o národních skupinách a sociálních skupinách lidí 7. týden: Časy používané při vyprávění, včetně minulého prostého a průběhového 8. týden: Studium v zahraničí; srovnání studijních programů a studentského života zde a na zahraniční univerzitě; můj oblíbený kurz / univerzita, kam bych chtěl/a jet na Erasmus 9. týden: Počasí; předvídání budoucnosti pomocí budoucího průběhového a předbudoucího času 10. týden: Riskování; pocity; reálné podmínkové a časové věty 11. týden: Proces přihlašování na Erasmus +; správná formální emailová komunikace s učiteli 12. týden: Přežití v nebezpečných situacích; nereálné, teoretické podmínkové věty 13. týden: Opakování a zápočtový test