Detail předmětu

Angličtina pro pokročilé 1

FAST-VYA010Ak. rok: 2024/2025

Gramatika: tvoření nepřímých otázek, používání pomocných sloves, srovnávací fráze, předpřítomný čas (prostý a průběhový), pořadí přídavných jmen, shrnutí minulých časů.
Slovní zásoba: osobní otázky, zdraví, nemoc a léčba, oblečení a móda, cestování, počasí, pocity, přídavná jména, moje studium, univerzita/fakulta, e-mailová komunikace s profesory
čtení: studium stavebního inženýrství či architektury v zahraničí
Psaní: srovnání studia v ČR a v zahraničí

Jazyk výuky

čeština

Počet kreditů

2

Garant předmětu

Zajišťuje ústav

Ústav společenských věd (SPV)

Nabízen zahraničním studentům

Všech fakult

Vstupní znalosti

Znalosti na úrovni intermediate, B1 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky.

Pravidla hodnocení a ukončení předmětu

Vymezení kontrolované výuky a způsob jejího provádění stanoví každoročně aktualizovaná vyhláška garanta předmětu.

Učební cíle

Studenti si rozšíří jazykové dovednosti, slovní zásobu a gramatiku.
Tento kurz navazuje na úroveň PET Cambridgských zkoušek nebo na úroveň B1 CEF.
Výstupní úroveň podle CEFR je B1+.
Student zvládne hovořit o následujících tématech: popis osobnosti, nemoc a léčba, oblečení a móda, cestování letadlem. Umí také používat následující gramatiku na úrovni pokročilý: tvoření nepřímých otázek, používání pomocných sloves, srovnávací fráze, předpřítomný čas (prostý a průběhový), pořadí přídavných jmen, minulé časy.

Základní literatura

LATHAM-KOENIG, Christina a Clive OXENDEN. English file: upper-intermediate. 3rd ed. Oxford: Oxford University Press, [2014]. ISBN 978-0-19-455864-8. (EN)

Zařazení předmětu ve studijních plánech

  • Program BPC-VP bakalářský 1 ročník, letní semestr, volitelný

Typ (způsob) výuky

 

Cvičení

26 hod., povinná

Vyučující / Lektor

Osnova

1. týden: Představovaní se; tvoření nepřímých zdvořilých otázek 2. týden: Moje univerzita a fakulta, můj studijní program; povídání o semestru, rozvrhu a zkouškovém období; orientace na kampusu 3. týden: Nehody a nemoci, první pomoc; čas předpřítomný prostý pro vyjádření novinek, zkušeností a úspěchů 4. týden: Slovní zásoba oblečení a související idiomy; čas předpřítomný prostý a průběhový 5. týden: Subkultury mládeže a oblečení; slovosled přídavných jmen 6. týden: Cestování letadlem; adjektiva jako podstatná jména v kontextu ustálených představ o národních skupinách a sociálních skupinách lidí 7. týden: Časy používané při vyprávění, včetně minulého prostého a průběhového 8. týden: Studium v zahraničí; srovnání studijních programů a studentského života zde a na zahraniční univerzitě; můj oblíbený kurz / univerzita, kam bych chtěl/a jet na Erasmus 9. týden: Počasí; předvídání budoucnosti pomocí budoucího průběhového a předbudoucího času 10. týden: Riskování; pocity; reálné podmínkové a časové věty 11. týden: Proces přihlašování na Erasmus +; správná formální emailová komunikace s učiteli 12. týden: Přežití v nebezpečných situacích; nereálné, teoretické podmínkové věty 13. týden: Opakování a zápočtový test