Přístupnostní navigace
E-přihláška
Vyhledávání Vyhledat Zavřít
Detail předmětu
FSI-8D89Ak. rok: 2025/2026
Garant:
Odpovědným útvarem za kvalitu výuku předmětu 1.5 Numerische Methoden für Ingenieure je Studiendekan für alle Studiengänge der Fakultät für Mathematik Prof. Dr. Roland Herzog.
Osobou odpovědnou za provádění dohody o spolupráci mezi TUC a VUT na česko-německém studijním programu s dvojitým diplomem v Navazujícím magisterském studijním oboru ze dne 08.02.2021 je Univ.-Prof. Dr.-Ing. Maik Berger, Studiendekan Prüfungsausschussvorsitzender masterstudiengang Maschinenbau Technische Universität Chemnitz.
Jazyk výuky
Počet kreditů
Garant předmětu
Zajišťuje ústav
Vstupní znalosti
keine
Pravidla hodnocení a ukončení předmětu
Garant:Opovědným útvarem za kvalitu výuku předmětu 1.5 Numerische Methoden für Ingenieure je Studiendekan für alle Studiengänge der Fakultät für Mathematik Prof. Dr. Roland Herzog.Osobou odpovědnou za provádění dohody o spolupráci mezi TUC a VUT na česko-německém studijním programu s dvojitým diplomem v Navazujícím magisterském studijním oboru ze dne 08.02.2021 je Univ.-Prof. Dr.-Ing. Maik Berger, Studiendekan Prüfungsausschussvorsitzender masterstudiengang Maschinenbau Technische Universität Chemnitz.
Předpoklady pro udělení kreditů:Podmínkou pro udělení kreditů je splnění podmínky pro přijetí ke zkoušce a úspěšné absolvování zkoušky v rámci modulu.Podmínkou přijetí je vykonání následující předběžné zkoušky (možnost opakování není omezena):Vypracování 4-6 sad úloh pro praktický kurz Numerické metody pro inženýry, které je třeba absolvovat samostatně. Vyhověl znamená, že bylo dosaženo alespoň 50 % hodnotících bodů.Zkouška:Zkouška z modulu má následující půběh:Písemná zkouška v délce 120 minut na téma Numerické metody pro inženýry (číslo zkoušky: 20004).Kredity a známky:V modulu se získá 6 kreditů.Hodnocení výkonu u zkoušky a tvorba známky z modulu jsou upraveny v § 10 zkušebního řádu TU Chemnitz.
Voraussetzungen für die Vergabe von Leistungspunkten:
Die Erfüllung der Zulassungsvoraussetzung für die Prüfungsleistung und die erfolgreiche Ablegung der Modulprüfung sind Voraussetzungen für die Vergabe von Leistungspunkten.
Zulassungsvoraussetzung ist folgende Prüfungsvorleistung (unbegrenzt wie-derholbar):
Studienordnung und Prüfungsordnung 2020
Učební cíle
Qualifikationsziele:
Die Studenten sind nach Abschluss des Moduls in der Lage, für ingenieurwissenschaftliche Problemstellungen geeignete numerische Methoden auszuwählen, ihre Stabilität und numerische Komplexität einzuschätzen und diese mit Hilfe geeigneter Software auf konkrete Probleme anzuwenden.
Qualifikationsziel des Praktikums ist der Erwerb von Methodenkompetenz bei der eigenständigen Anwendung der numerischen Methoden. Das Praktikum ersetzt einen Teil der ansonsten für das Selbststudium aufzuwendenden Arbeitsstunden.
Základní literatura
Doporučená literatura
Zařazení předmětu ve studijních plánech
Přednáška
Vyučující / Lektor
Osnova
Cvičení