Přístupnostní navigace
E-přihláška
Vyhledávání Vyhledat Zavřít
Registrační číslo: NPO_VUT_MSMT-2143/2024-5
Zahájení projektu: 1. 1. 2024
Ukončení projektu: 31. 12. 2025
Celkové zdroje: 59 854 000 Kč
Příspěvek EU: 59 854 000 Kč
Tento projekt je financován EU
Cíle projektu:
Cílem projektu je podpořit vznik nových akreditovaných studijních programů, vznik nových či inovovaných předmětů u stávajících studijních programů v oblasti zelené transformace a tvorba kurzů celoživotního vzdělávání za účelem zvýšení počtu absolventů vybavených znalostmi zeleného vzdělávání a následně zvýšení počtu vysoce kvalifikovaných pracovníků na trhu práce. Další z klíčových aktivit projektu je tvorba strategie udržitelnosti a zelené transformace na VUT v Brně a vznik strategických partnerství v rámci vědecko-výzkumné spolupráce na národní i mezinárodní úrovni.
Návrh projektu je rozčleněn do pěti klíčových aktivit:
Registrační číslo: NPO_VUT_MSMT-16609/2022
Zahájení projektu: 1. 4. 2022
Ukončení projektu: 31. 12. 2024
Celkové zdroje: 227 029 549 Kč
Příspěvek EU: 227 029 549 Kč
Cílem projektu je zvýšení kapacity ve vzdělávání na VUT a přizpůsobení struktury studijních programů novým trendům a měnícím se potřebám trhu práce. Realizací projektu dojde k transformaci formy i obsahu vzdělávání a urychlí se přechod k digitálním formám výuky. Dalším přínosem realizace projektu bude tvorba profesně zaměřených studijních programů a také studijních programů zaměřených na progresivní rychle se rozvíjející obory. Projekt umožní interdisciplinární propojování napříč sektory a oblastmi vzdělávání. Díky realizaci společných částí projektů dojde k propojení škol, přenosu zkušeností a příkladů dobré praxe a dojde k rozvoji digitalizace studijních agend a přípravě společných mikro certifikátů za účelem zvýšení prostupnosti vzdělávání. Návrh projektu je rozčleněn do třech specifických cílů:
A: Transformace formy a obsahu vysokoškolského vzdělávání
B: Tvorba nových studijních programů v progresivních oborech:
C: Společné projekty
Registrační číslo: LX22NPO5107
Zahájení projektu: 1. 7. 2022
Celkové zdroje: 629 011 000,00 Kč
Příspěvek EU: 589 013 000,00 Kč
Cílem projektu je prostřednictvím vytvoření a etablování národní vědecké autority zvýšit schopnost výzkumných kapacit ve zvolené prioritní oblasti výzkumu, vývoje a inovací (dále jen„VaVaI“) reagovat na aktuální trendy a potřeby ve VaVaI v návaznosti na výskyt závažných chorob asociální a ekonomické dopady systémových zdravotních rizik s nimi spojenými. Dílčími cíli projektu pro zvolenou prioritní oblast VaVaI jsou: a) dosažení a udržení evropské úrovně excelence orientovaného výzkumu; b) posílení meziinstitucionální, mezioborové a meziregionální spolupráce a kvality národního výzkumu prostřednictvím dalšího růstu mezinárodní spolupráce; c) prohlubování dovedností, vědecká výchova a podpora mladé generace výzkumníků, včetně zajištění kvalitních pracovních podmínek; d) posílení relevance výzkumných výstupů, popř. doplnění stávajícího poznání prostřednictvím zohlednění genderové perspektivy; e) modernizace a rozvoj výzkumné infrastruktury a kapacit, včetně zajištění odborných informačních kapacit a mechanismů pro ochranu a sdílení získaných výsledků a vědeckých dat; f) začlenění národní vědecké autority do existujícího systému VaVaI v ČR a zajištění její udržitelnosti.
Odpovědnost: Mgr. Tereza Stodolová