Přístupnostní navigace
E-přihláška
Vyhledávání Vyhledat Zavřít
Detail publikace
LIBICH, J. ŠIMEK, A. SEDLAŘÍKOVÁ, M. MÁCA, J. FÍBEK, M. ČUDEK, P. CHEKANNIKOV, A. FAFILEK, G.
Originální název
SODNO-IONTOVÉ BATERIE: AKTUÁLNÍ VÝVOJ
Anglický název
SODIUM-ION BATTERIES: CURRENT DEVELOPMENT
Typ
článek ve sborníku mimo WoS a Scopus
Jazyk
čeština
Originální abstrakt
The successful research and development of lithium-ion batteries in the 80s opened the doors for new industry and commercial applications. At the same time, however, a number of new questions, problems, and challenges have emerged. Sodium-ion batteries are one of the most promising electrochemical energy storage systems for a wide range of commercial and industry applications. Sodium-ion batteries are currently considered as an actual substitute for lithiumion batteries because of the Earth’s crust abundance, availability, and reasonable cost. of the sodium element. Extensive knowledge of the technological development and industrialization of lithium-ion batteries provides a substantial basis for further development and commercialization of sodium-ion batteries, Further research and development is needed to eliminate current drawbacks and issues and to explore new materials with better electrochemical performance. Sodium-ion batteries can be a cost-effective and eco-friendly electrochemical energy storage system on a par with lithium-ion batteries.
Anglický abstrakt
Úspěšný výzkum a vývoj lithium-iontových baterií v 80. letech otevřel dveře pro nové průmyslové a komerční aplikace. Zároveň je však řada nových objevily se otázky, problémy a výzvy. Sodium-iontové baterie jsou jedním z nejvíce slibné elektrochemické systémy pro skladování energie pro širokou škálu komerčních a průmyslových odvětví aplikace. Sodium-iontové baterie jsou v současné době považovány za skutečnou náhradu lithiumionových baterií z důvodu hojnosti, dostupnosti a přiměřených nákladů na zemskou kůru. z sodíkový prvek. Rozsáhlé znalosti technologického rozvoje a industrializace lithium-iontových baterií poskytuje podstatný základ pro další vývoj a komercializace lithium-iontových baterií. Je zapotřebí dalšího výzkumu a vývoje eliminovat současné nevýhody a problémy a lépe prozkoumávat nové materiály elektrochemický výkon. Sodium-iontové baterie mohou být nákladově efektivní a ekologické elektrochemický systém skladování energie na stejné úrovni jako lithium-iontové baterie.
Klíčová slova
Sodno-iontové baterie, ukládání energie, obnovitelné zdroje, ekologické, životní prostředi
Klíčová slova v angličtině
Sodium-ion batteries, energy storage, renewable resources, ecological, enviromental
Autoři
LIBICH, J.; ŠIMEK, A.; SEDLAŘÍKOVÁ, M.; MÁCA, J.; FÍBEK, M.; ČUDEK, P.; CHEKANNIKOV, A.; FAFILEK, G.
Vydáno
23. 6. 2021
Nakladatel
UETE, VUT Brno
Místo
Brno, Česká republika
ISBN
978-80-02-02936-6
Kniha
42. Nekonvenční zdroje elektrické energie
Edice
42
Číslo edice
1
Strany od
48
Strany do
51
Strany počet
4
BibTex
@inproceedings{BUT171910, author="Jiří {Libich} and Antonín {Šimek} and Marie {Sedlaříková} and Josef {Máca} and Michal {Fíbek} and Pavel {Čudek} and Andrey {Chekannikov} and Günter {Fafilek}", title="SODNO-IONTOVÉ BATERIE: AKTUÁLNÍ VÝVOJ", booktitle="42. Nekonvenční zdroje elektrické energie", year="2021", series="42", number="1", pages="48--51", publisher="UETE, VUT Brno", address="Brno, Česká republika", isbn="978-80-02-02936-6" }