Přístupnostní navigace
E-přihláška
Vyhledávání Vyhledat Zavřít
Stánek Koláče pro hospic s dobrovolníky z VUT v Björnsonově sadu | Autor: Václav KoníčekJiž potřetí se Vysoké učení technické v Brně zapojilo do charitativní sbírky Koláč pro hospic, kterou 4. října uspořádala Diecézní charita Brno na podporu zdravotních a sociálních služeb pro nevyléčitelně nemocné lidi. Studenti a zaměstnanci VUT zajišťovali provoz čtyř stánků a jedné mobilní jednotky, kde za finanční příspěvek 50 Kč nabízeli dárcům koláče, které upekly menzy VUT. Touto cestou pomohli k finančnímu výtěžku 94 350 Kč.
„Jde o dosud nejvyšší částku vybranou s pomocí VUT od jeho zapojení do sbírky před třemi roky. Děkuji všem kolegyním a kolegům za organizaci a podporu této benefiční akce,“ uvedl kancléř VUT Kamil Gregorek a také připomněl okolnosti zapojení univerzity do sbírky. Jak tato spolupráce začala a kdo na ní má velkou zásluhu, si můžete přečíst v článku na webu Diecézní charity Brno.
Stánek Koláče pro hospic v Björnsonově sadu | Autor: Václav KoníčekStánky, které obsluhovali studenti a zaměstnanci, se stejně jako loni nacházely v areálu Kolejí a menz pod Palackého vrchem u Fakulty podnikatelské, před budovou Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií na ulici Technická, u Technologického parku u zastávky tramvaje číslo 12 a také u Piknikboxu v Björnsonově sadu poblíž Fakulty stavební. Mobilní jednotka s koláči a zapečetěnou kasičkou pak postupně navštívila Fakultu strojního inženýrství, Fakultu informačních technologií, Fakultu architektury, Fakultu výtvarných umění a nakonec Rektorát VUT.
Koláč pro hospic patří mezi tradiční sbírkové aktivity Diecézní charity Brno. Letos se konal už čtrnáctý ročník. V loňském roce celonárodní sbírka vynesla přes dva miliony korun, z toho v rámci VUT 80 286 Kč. Stánek Koláče pro hospic s dobrovolníky z VUT a dárci v Björnsonově sadu | Autor: Václav KoníčekDiecézní charita Brno provozuje 10 mobilních hospicových týmů pro péči o pacienty v domácím prostředí a hospic sv. Josefa v Rajhradě pro ty, kteří nemají podmínky na to, aby mohli zůstat doma. Tyto charitní služby pečovaly v loňském roce o 1 504 nevyléčitelně nemocných pacientů. Dobrovolné příspěvky jsou pro Charitu důležitým zdrojem pro nákup nového vybavení, léků nebo zdravotnického materiálu.
Odpovědnost: Mgr. Marta Vaňková