Přístupnostní navigace
E-přihláška
Vyhledávání Vyhledat Zavřít
V úterý 16. dubna zavítala na Vysoké učení technické v Brně (VUT) delegace vedená Tuo-Hung Hou, generálním ředitelem Taiwan Semiconductor Research Institute (TSRI). Jednání se týkalo příležitostí v oblasti vzdělávání a rozvíjení polovodičové infrastruktury. Hosté se seznámili s univerzitními kapacitami a část jednání proběhla také v Technologickém parku Brno. Mezi VUT a Tunghai University, dalším účastníkem tchajvanské delegace, došlo k podpisu memoranda o spolupráci v oblastech vzdělávání, výzkumu a mobility studentů a pedagogů. Zástupci TSRI jednali na VUT v tomto roce již podruhé.
Autor: Václav Koníček„Věřím, že jde o vynikající příležitost pro budování silného partnerství v oblasti vzdělávání talentů pro oblast polovodičů a designu čipů. Za tchajwanským polovodičovým úspěchem stojí špičkoví odborníci, které připravují tchajwanské univerzity a TSRI funguje jako jejich akcelerátor. Náš úspěch chceme sdílet, a proto jsme přijeli představit náš vzdělávací model pro oblast polovodičů a nabídnout další kroky pro jeho rozšíření i do střední Evropy,“ řekl v úvodu setkání Tuo-Hung Hou, generální ředitel TSRI.
„Další rozvoj českého polovodičového odvětví umožní jen dostatek vzdělaných lidí. Proto navazujeme spolupráci se silným partnerem, jakým je TSRI, který má propracovaný, přes 30 let fungující systém vzdělávání a podpory talentů v oblasti polovodičů. Současně vstupujeme do spolupráce s tchajwanskými univerzitami s cílem rozvinout příležitosti ke vzájemným stipendijním pobytům našich studentů na Tchaj-wanu i tamějších studentů u nás a umožnit i pedagogické a výzkumné stáže akademických pracovníků a výzkumníků s cílem posílit přenos znalostí a zejména podpořit rozvoj lidských zdrojů,“ představil důvody setkání Ladislav Janíček, rektor VUT.
TSRI – most mezi tchajwanskými univerzitami a průmyslem
„V současnosti máme velmi komplexní ekosystém, který podporuje celý polovodičový průmysl na Tchaj-wanu, a proto jsme úspěšní. Díky tomu máme ročně 2200 magisterských a doktorských absolventů a doufáme, že podobné podmínky a služby pomůžeme zavést i v Evropě,“ uvedl během své prezentace Jeng-Jung Shen, ředitel oddělení TSRI pro služby v zahraničí.
Autor: Václav KoníčekVznik TSRI sahá až do roku 1988 a dnes je z něj špičková instituce, která je součástí NARLabs pod tchajwanským Ministerstvem vědy. Sídlí ve vědeckém parku Sin-ču, který je díky koncentraci hi-tech firem a technologií považován za obdobu Sillicon Valley. TSRI funguje jako most mezi tchajwanskými univerzitami a tchajwanským polovodičovým průmyslem. Z každého světa bere to nejlepší – špičkovým talentům nabízí k tréninku nejmodernější infrastrukturu a praktické zkušenosti průmyslu.Přečtěte si celý článek v sekci tiskových zpráv.
Odpovědnost: Mgr. Marta Vaňková