Přístupnostní navigace
E-přihláška
Vyhledávání Vyhledat Zavřít
Dne 25. 9. 2012 v 13:00 hodin proběhlo setkání kolegů z grantové kanceláře EU Grants Access ve Velké zasedací místnosti Rektorátu Masarykovy univerzity. Za Centrum podpory projektů Vysokého učení technického se setkání zúčastnili Mgr. Martina Keclíková a Kristina Bejčková. Kancelář EU Grants Access je společná pro ETH Zurich a University of Zurich (ETH – in Bern Eidgenössische Technische Hochschulein Zürich) a participuje na společném projektu CEITEC s názvem Výměna zkušeností a přenos dobré praxe ve fungování center vědecké excelence mezi ETH Zürich a CEITEC
Hlavním cílem projektu je navázání užší spolupráce mezi Eidgenössische Technische Hochschule Zürich (ETH Zürich) a Středoevropským technologickým institutem (CEITEC). Realizací projektu dojde k přenosu zkušeností a dobré praxe ve výzkumné i nevýzkumné oblasti fungování center vědecké excelence. EU GrantsAccess vzniklo cca před 12 lety, se sídlem v Bernu. Začínalo jako malé centrum o dvou lidech, nyní čítá cca 15 zaměstnanců. Každým rokem se počet zaměstnanců navyšuje. Zaměstnanci EU Grants Access se podílejí na všech oblastech, službách, které EU Grants Access poskytuje. Vzhledem k velkému přínosu informací se nelze specifikovat na jednu konkrétní oblast. EU Grants Access v Bernu je podobnou institucí jako CPP na VUT v Brně.
EU GrantsAccess poskytuje následující služby:Služby v evropských grantechProjektový managementŘízení a koordinace administrativyÚčast a spolupráce na EU projektechŠkolení a semináře pro pracovníky v administrativě
Na ETH je momentálně rozběhnuto 404 projektů za celkovou sumu 214 miliónů Euro. Jsou schopni koordinovat jen malé množství projektů cca 10 až 12. Začínajících projektů má ETH celkem 16 za 25,6 miliónů Euro.
ETH koordinuje většinu projektů, na kterých se podílí, např: granty pro studenty doktorandského studia; program mobility podobný našemu ERASMU; Nachwuchs Förderung.
Na tomto setkání bylo prezentováno také Jihomoravské inovační centrum, které pomáhá inovačním firmám, studentům s originálními nápady, výzkumným pracovníkům a vynálezcům.
Zmíněno bylo i Jihočeské centrum mezinárodní mobility (JCMM); na národní úrovni CZELO (Česká styčná kancelář pro výzkum a vývoj sídlící v Bruselu); NCPs podporující výzkumníky a vědce z celého světa; strukturální fondy.
Kontakty:EU GrantsAccessETH Zürich - Universität ZürichSeilergraben 49CH-8001 ZürichTel. +41 44 634 53 50Fax +41 44 634 53 51grants@sl.ethz.chwww.grantsaccess.ch
Kontaktní osoby: Sibylle Hodel a Jonas Oehler
Odpovědnost: Mgr. Marta Vaňková