Přístupnostní navigace
E-přihláška
Vyhledávání Vyhledat Zavřít
Osm až devět z deseti neuspěje... To je prostě fakt, dlouhodobá zkušenost a nelítostný výsledek statistik. Je jedno, zda se bavíme o inovativních nápadech, rozjezdu podnikání, transferu znalostí nebo start up a spin off firmách. Toto zjištění má minimálně dva důležité aspekty. První je jednoduše to, že pokud náš záměr nevyjde napoprvé, je to nejen zcela normální, ale je to současně i velmi pravděpodobné. Druhý aspekt tohoto zjištění je ještě důležitější. Lze jej shrnout do jedné otázky – Co můžeme udělat proto, abychom se svým nápadem neskončili v kategorii „osm až devět“? Dobrý start realizace nápadu není nutně spojen s investicemi rodinných úspor nebo hledáním investora. Alespoň ne v první fázi jeho rozvoje. Obojí by mělo přijít na řadu až v okamžiku, kdy víme, že nápad má smysl a potenciál.
Podnikatelský nápad se málokdy stane realitou jen proto, že založíme firmu. Dokazuje to vysoký podíl nápadů, které umřely naopak právě proto, že si jejich tvůrci založili firmu příliš brzy. Příliš brzy oslovili velké investory, nebo zahájili crowdfundingovou kampaň pro získání peněz od nadšenců, případně dokonce příliš brzo zahájili prodej. Podobné je to s každým neúspěšným projektem začínající firmy a nevydařené inovace. Zabývat se detailní finální přípravou projektu, u kterého nevíme, zdá má nápad potenciál, je ztrátou času, energie, peněz a motivace.
Naučíte se:
Během sedmihodinového workshopu se seznámíte s tím, jak být dostateční „lean“, a vyzkoušíte si fungující přístupy, abyste se neutopili ve zbytečných chybách. Není to o nějaké zázračně jednoduché cestě od nápadu k jeho realizaci, ale je to spíše o vynaložení úsilí tam, kde to má smysl. Tak vzniká úspěch. Úspěch znamená to, že se věnujete nápadům, které dotáhnete až k jejich realizaci. To může být nový produkt, úspěšný projekt, nová firma, rozvoj rodinného podniku, a třeba VUT start up nebo VUT spin off firma.
Na workshop můžete přijít s vlastním nápadem a týmem. Můžete přijít jen se základní myšlenkou a bez týmu. Můžete přijít i v případě, že o něčem jako rozvoj podnikání nebo transfer jen opatrně uvažujete, nebo i jen pokud vás prostě zajímá, proč to někomu fungovalo a někomu ne. Vlastně jedinou zásadní podmínkou pro účast je to, že o tématu rozvoje nápadu prostě chcete něco vědět.
Co je dobré vědět:
Workshop neprobíhá jako dlouhá přednáška s desítkami slajdů, ale je založen na společné práci, diskusi a prezentacích. Workshop je rozdělen do několika bloků, včetně coffee breaku a lehce obědové pauzy.
Workshopy jsou určené všem studentům a zaměstnancům VUT v Brně.Kapacita každého workshopu je 30 lidí.Workshopy budou probíhat v prostorách Inprofo LAB (FP VUT).Na každý workshop je třeba se registrovat prostřednictvím registračního formuláře.Workshopy vedou Robert Zich a Vítek Chlebovský.
Odpovědnost: Ing. Michaela Indruchová