Přístupnostní navigace
E-přihláška
Vyhledávání Vyhledat Zavřít
VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ POTVRDILO ZÍSKANÉ OCENĚNÍ HR AWARD PROCESU HRS4R - 6. dubna 2023 úspěšně obhájilo certifikát HR Award (Logo HR Excellence in Research) na další tříleté období (2023/04 - 2026/03).Během období 2023 - 2026 je VUT povinno naplňovat cíle, který si stanovilo v Akčním plánu HR Award.Logo HR Excellence in Research uděluje Evropská komise výzkumným institucím, které implementují personální strategii HRS4R tzv. (Personální strategie pro výzkumné pracovníky), odkaz na proces je pouze v AJ.V únoru 2023 byly odeslány podklady k Interim Assesemmentu na evropsou komisi, 16. 2. 2023 přišlo potvrzení administrativní kontroly.Následovalo vyhodnocení našich provedených kroků/cílů externími hodnotiteli z EU.V prosinci 2022 a v lednu 2023 bylo na VUT v Brně ve finalizaci přípravy podkladů k Interim Assesemmentu (Sebeevaluaci).I z tohoto důvodu bylo spuštěno Dotazníkové šetření mezi zaměstnanci ve všech oblastech, které se sebeevalucí a vyhodnocením Akčního plánu 2021-2023 souvisí.Vysoké učení technické v Brně získalo 12. 2. 2021 ocenění "HR EXCELLENT IN RESEARCH" a to bez připomínek Euraxess - seznam oceněných institucí.Děkujeme všem, který se podíleli na zpracování podkladů k jeho získání.Vysoké učení technické v Brně se 11. 11. 2019 oficiálně přihlásilo k principům Evropské charty pro výzkumné pracovníky a Kodexu chování pro přijímání výzkumných pracovníků, s cílem získat ocenění HR Excellence in Research. Tímto krokem se Vysoké učení technické v Brně zavázalo usilovat o přátelské pracovní podmínky, profesní rozvoj a transparentní postupy při přijímání výzkumných pracovníků.V říjnu 2020 (1. 10. 2020), byly odeslány (přes e-tool Euraxess) povinné dokumenty a další podpůrné dokumenty Evropské komisi. Evropská komise zkontrolovala způsobilost žádosti 19. 10. 2020. Poté byly všechny dokumenty předány 3 nezávislým hodnotitelům / 1 předseda + 2 členové (z různých zemí EU)/.
Držitelé ocenění HR Excellence in Research - HR AWARD (zdroj: EURAXESS) - mapa oceněných institucí je pod statistikami/grafy)
GAP analýza slouží pro účely získání ocenění „HR Award“. Evropská komise poskytuje standardizované šablony zahrnující všech 40 principů obsažených v Chartě a Kodexu rozdělených do čtyř oblastí (etické a profesionální aspekty, nábor nových pracovníků, pracovní podmínky a sociální zabezpečení, vzdělávání a školení).
V rámci zpracování GAP analýzy byly vytvořeny tři dokumenty: GAP analýza – proces, GAP analýza – přehled a OTM-R Checklist (přiložen vzorový formulář).
Interním výstupem GAP analýzy byl zpracovaný materiál reflektující aktuální stav naplňování principů Charty a Kodexu a principů OTM-R politiky (vysvětlení co to je) na Vysokém učení technickém v Brně. Tento materiál zahrnoval informace o výstupech z analýzy vnitřních dokumentů a procesů na univerzitě/fakultách/součástech.
Akční plán je nástroj strategického řízení, který obsahuje jednotlivé akce univerzity, jejichž realizace povede k naplnění cílů Strategie řízení lidských zdrojů vycházející z principů zakotvených v Evropské chartě pro výzkumné pracovníky a Kodexu chování pro přijímání výzkumných pracovníků.
Akční plán obsahuje kroky k úspěšnému naplnění Strategie lidských zdrojů pro výzkumné pracovníky (HRS4R). Výzkumná organizace vypracuje Strategii lidských zdrojů pro výzkumné pracovníky (HRS4R) a Akční plán pro výzkumné pracovníky (také v anglickém jazyce) a zveřejní je na svých webových stránkách.
Akční plán musí obsahovat
Odpovědnost: Ing. Bohdana Šlégrová